Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 🦋 Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

Tego dnia dzieci oraz pracownicy naszego przedszkola na znak solidarności symbolicznie zaświecili na niebiesko. Ale pamiętajmy, że spektrum autyzmu to różne odcienie i różne barwy. Dotyczy bardzo szerokiej grupy, w której znajdują się ludzie bardzo od siebie różni.

Dla naszych przedszkolaków są to jeszcze trudne tematy. Nie zawsze łatwo jest im zrozumieć, dlaczego ktoś może widzieć, słyszeć i odczuwać świat inaczej, dlaczego ktoś może mieć trudności w komunikowaniu się lub w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Dlatego każdego dnia uczymy nasze dzieci, że każdy z nas jest różny, a jednocześnie równy. Najważniejsze jest okazywanie wsparcia i życzliwości wobec siebie nawzajem. Każdy z nas potrzebuje przyjaciół i akceptacji. 💙

Wszystkim rodzicom dzieci, które rozwijają się w spektrum autyzmu życzymy, aby społeczeństwo było coraz bardziej świadome: różnorodności funkcjonowania mózgu, potrzeb osób w spektrum autyzmu i sposobów ich zaspokajania, wyzwań, z jakimi mierzą się rodzice dzieci z autyzmem, potrzeb rodziców po diagnozie dziecka, tego, jak ważny jest szacunek i akceptacja.

Bądźmy razem! Przedszkole 305 razem dla autyzmu! 🦋

film Autyzm YouTube

Podobne wpisy