O NAs

Trochę historii

Przedszkole powstało w maju 1975 roku wraz z nowym osiedlem mieszkaniowym. Było to przedszkole parterowe z 4 salami zabaw i salą gimnastyczną, która z uwagi na duże zapotrzebowanie miejscami dla dzieci często pełniła funkcję sali dziecięcej.

W 2014 roku wykonany został projekt i zapadła decyzja o rozbudowie placówki.

Budowa rozpoczęła się w lipcu 2016 roku i zakończyła w czerwcu 2018 roku.

stan obecny

Przedszkole nr 305 przy ul. Stefana Bryły 8 to nowy piętrowy budynek o powierzchni prawie 2 tys. metrów dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obiekt dysponuje 8 salami zabaw dla dzieci, salą widowiskowo- gimnastyczną, salą do zajęć indywidualnych oraz gabinetami do terapii Integracji Sensorycznej i do zajęć logopedycznych .

W ogrodzie wśród drzew znajdują się 4 ogrodzone bezpieczne place zabaw dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Placówka w swojej pracy dydaktycznej kładzie nacisk na programy ekologiczne, zdrowotne oraz prawidłowe żywienie i współpracę z rodzicami. Dzieci od kilku lat mają warsztaty żywieniowe, podczas których uczą się zasad komponowania posiłków.

Nasze projekty to projekt „Współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym” oraz „Wychowanie przez ruch”. Jako przedszkole kładące nacisk na aktywność ruchową bierzemy udział w imprezach sportowych. Współpracujemy z Wydziałem Sportu organizując na terenie przedszkola dodatkowe zajęcia ruchowe. Włączamy się do warszawskiej akcji „Rowerowy maj”.

W swojej ofercie mamy bezpłatne zajęcia z logopedii, gimnastyki korekcyjnej i rytmiki.

W przedszkolu dzieci otrzymują trzy posiłki śniadanie, obiad i podwieczorek zgodnie z normami żywieniowymi i zaleceniami Instytutu Żywienia.