Przedstawienie „Przygody Mieszka I”

W środę grupy 1, 3, 4, 6 i 8 miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Przygody Mieszka I” zorganizowany przez teatr Blaszany Bębenek.

Spektakl opowiada historię Siemomysła, władcy Polan, który przekazuje władzę swojemu synowi, Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, aby stworzyć wielkie państwo. Jednak legenda głosi, że za mokradłami istnieje naród rządzony przez okrutnego władcę, który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego Giermka, aby zbadał zamiary tego władcy. Dzięki serii zabawnych zdarzeń Mieszko, przy wsparciu swojego pomocnika, osiąga swój cel i zakłada Państwo Polan.

Aktorzy na naszej przedszkolnej scenie zaprezentowali tańce oraz śpiewy. Spektakl miał formę interaktywną – w trakcie przedstawienia aktorzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy, proponowali zadania, zadawali zagadki, które miały pomóc bohaterom sztuki, zapraszali chętne dzieci na scenę w celu odegrania roli