W ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną” nasze przedszkolaki miały wyjątkową okazję zapoznać się z Małpką Iwoną – bohaterką, która uczy dzieci życzliwości, zdrowego stylu życia oraz zasad dobrego zachowania.

Iwona szybko zdobyła serca dzieci, opowiadając o swojej misji w zoo, gdzie pomaga zwierzętom, nie tylko poprzez naukę zasad grzeczności, ale również dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Na początku zajęć, dzieci wzięły udział w zabawie z karteczkami, podczas której losowały różne formy powitań i pożegnań – z koleżanką, rodzicem czy starszą osobą.

Następnie odgrywały scenki, ucząc się, jak zachować się w tych codziennych sytuacjach oraz jakich słów można używać. Po tej wstępnej zabawie przedszkolaki z entuzjazmem przystąpiły do świętowania Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Wierszyk Małpki Iwony pomógł im zrozumieć, jak udzielać pomocy w różnych sytuacjach: przy krwawieniu, przegrzaniu, omdleniu czy złamaniu. Na zakończenie dzieci przygotowały „Teatrzyk z apteczką w ręku”, podczas którego w praktyce pokazywały zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki tym zajęciom nasze przedszkolaki nie tylko świetnie się bawiły, ale także nauczyły się podstawowych zasad dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Utrwaliły również numery alarmowe 112 i 999, co stanowiło ważny element naszej edukacji.