Wizyta policjantów

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z prawdziwymi bohaterami – policjantami!
👮👮‍♂️🚓🚨

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Pani policjantka przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego. Wybrane dzieci zaprezentowały się na scenie w czapkach policyjnych.

Utrwaliliśmy również numer alarmowy – 112.

Dzieci miały szansę nie tylko poznać zawód policjanta, ale także zrozumieć, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią ci, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy policjantom za poświęcony czas! 🚓👮‍♂️🚨